email:  info@urbanadvies.com      |      telefon:  0172 748 123

  Rozlicz się z podatku przez internet! 

Jak założyć firme jednoosobową w Holandii? (ZZP)
17 maja, 2023
Chcesz założyć jednoosobową firmę w Holandii? Dowiedz się wszystko co musisz wiedzieć: rejestracja w KvK, uzyskanie numeru przedsiębiorcy (fiscaal nummer/ob-nummer), rejestracja w urzędzie podatkowym i numer VAT (BTW-nummer). Dowiedz się także o otwarciu konta bankowego i kosztach prowadzenia firmy.
Jak założyć firme jednoosobowa (ZZP) w Holandii

Jak zostać przedsiębiorcą w Niderlandach?

Zaczynając od podstaw, jednoosobowa firma w Holandii nazywana jest „eenmanszaak” lub „ZZP„. Aby ją założyć, należy spełnić następujące wymagania:

1. Zarejestruj się w Kamer van Koophandel (KvK)

Stoisko Rejestracji Handlowej w Holandii Zarejestrowanie jednoosobowej firmy w Holandii obowiązkowe jest dla każdej osoby prowadzącej działalność gospodarczą (przedsiębiorcy) na terenie Holandii. Rejestracja prowadzona jest przez Kamer van Koophandel (KvK), co można przetłumaczyć jako Izba Handlowa.

2. Wybierz nazwę swojej firmy

Należy zauważyć, że nie można wybrać nazwy, która już jest używana przez inną firmę działającą w Holandii. Osoba rejestrująca Twoja firmę sprawdzi w systemie czy nazwa firmy którą wybrałeś jest dostępna.

3. Uzyskaj numer identyfikacyjny przedsiębiorców (fiscaal nummer/ob-nummer)

Identyfikator przedsiębiorców (fiscaal nummer/ob-nummer) to numer, który stanowi identyfikator fiskalny Twojej firmy. Otrzymasz go po zarejestrowaniu działalności gospodarczej. Następnie otrzymasz dwa listy z Belastingdienst z btw nummer- czyli numer VAT (BTW-nummer) przypisany do przedsiębiorstwa lub osoby prowadzącej działalność gospodarczą w Holandii. Każde przedsiębiorstwo lub osoba prowadząca działalność gospodarczą musi zarejestrować się w urzędzie podatkowym i uzyskać numer VAT, aby móc fakturować swoje usługi i towary. Oraz omzetbelasting nummer- przedsiebiorcy zobowiązani są do rejestracji w urzędzie podatkowym i uzyskania numeru OZB przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. Numer OZB jest zazwyczaj używany w celu identyfikacji firmy jako podatnika VAT i umieszczany jest na fakturach, dokumentach podatkowych i innych oficjalnych dokumentach biznesowych.

4. Otwórz konto bankowe

Rekomendowane jest otwarcie nowego konta bankowego, specjalnego dla Twojej jednoosobowej firmy. Można to zrobić w dowolnym banku działającym w Holandii.

 

Koszty założenia jednoosobowej firmy w Holandii

Koszty założenia jednoosobowej firmy w Holandii będą zależeć od kilku czynników. Mogą obejmować:

1. Opłata za rejestrację

Opłata za rejestrację jednoosobowej firmy w Holandii wynosi 50 euro.

2. Koszty księgowości

Musisz zawsze prowadzić rachunkowość, a nie masz doświadczenia w księgowości, najprawdopodobniej będziesz potrzebować pomocy profesjonalisty. Niektórzy księgowi pobierają miesięczne opłaty abonamentowe, podczas gdy inni pobierają stawki godzinowe. Nasza firma posiada abonamenty księgowości dla przedsiębiorców. Cena abonamentu jest ustalana indywidualnie do potrzeb klienta oraz specyfiki firmy. W nasz abonament jest również wliczone rozliczenie roczne firmy! W większości biur rachunkowych płacisz za tą usługę osobno.

3. Koszty podatkowe

Koszty podatków zależą od wysokości Twojego zysku rocznego, pomniejszonego o koszta firmowe.

 

Księgowość dla firm jednoosobowych

Faktury, księgowość, kontakt z klientami i nawet reklama firmy: Zajmiemy się każdym szczegółem profesjonalnie!

Zostaw nam swoje papierkowe sprawy już dzisiaj. Nas wyróżnia doświadczenie, rzetelność i indywidualne podejście. Oferujemy pełną administrację dla jednoosobowych firm ZZP oraz pomoc w rejestracji i otwarciu firmy w Holandii (KvK) oraz innych formalnościach związanych z rozpoczęciem działalności (założenie konta firmowego, ubezpieczenie od szkód i inne). Skontaktuj się z nami już teraz!