email:  info@urbanadvies.com      |      telefon:  0172 748 123

  Rozlicz się z podatku przez internet! 

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii
2 czerwca, 2023
Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii (WW-uitkering) - warunki, czas trwania i jak uzyskać (Wniosek, rejestrowanie się, szkolenia i intensywne poszukiwanie zatrudnienia). WW-uitkering to wsparcie finansowe dla osób poszukujących pracy.
Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Co to jest zasiłek dla bezrobotnych, i czy mi sie należy?

W Holandii zasiłek dla bezrobotnych jest nazywany „WW”(Werkloosheidswet)- uitkiering. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego zasiłku.

Kto może otrzymać zasiłek dla bezrobotnych w Holandii?

  • Osoba musi być bezrobotna, to znaczy nie posiadać pracy lub posiadać pracę na krótki okres czasu (mniej niż 5 dni w tygodniu) i zarabiać mniej niż minimalna krajowa płaca.
  • Osoba musi być zdolna do pracy i aktywnie szukać zatrudnienia.
  • Osoba musi mieszkać w Holandii lub być obywatelem holenderskim. (Istnieje możliwość przeniesienia zasiłku do Polski)

 

Jak długo można otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych w Holandii?

Maksymalny czas trwania zasiłku jest obliczany na podstawie lat pracy w Holandii. W czasie trwania zasiłku osoba będzie musiała wykazać, że intensywnie szuka pracy i podjąć każdą ofertę zatrudnienia odpowiednią do jej kwalifikacji i doświadczenia.
 

Jakie są warunki zasiłku dla bezrobotnych w Holandii?

Wysokość zasiłku jest obliczana na podstawie trzech ostatnich wypłat osoby i wynosi 75% przez pierwszy miesiąc zasiłku, w następnych miesiącach jest to 70%.

  • Osoba musi zarejestrować się jako bezrobotna w UWV (urzędzie pracy) i podawać informacje o swojej aktywności na rynku pracy.
  • Osoba musi podjąć wszelkie dostępne środki, aby znaleźć pracę, w tym uczestniczyć w spotkaniach i szkoleniach z UWV, które pomogą jej uzyskać nowe umiejętności i kwalifikacje.
  • Osoba musi podawać informacje o dochodzie każdego miesiąca

 

Jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o zasiłek dla bezrobotnych w Holandii?

  • Osoba musi złożyć wniosek o zasiłek dla bezrobotnych w UWV (urzędzie pracy).
  • Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie od pracodawcy o utracie pracy oraz ostatni kontrakt pracowniczy (nie w każdym przypadku jest to wymagane.)

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii jest ważnym źródłem wsparcia dla osób, które utraciły pracę i potrzebują pomocy w znalezieniu nowej pracy. Ważne jest, aby pamiętać, że zasiłek ten jest czasowy i ma na celu zapewnienie wsparcia finansowego dla osób, które aktywnie szukają nowej pracy i podejmują wszelkie dostępne środki, aby znaleźć zatrudnienie.

 

Potrzebujesz zasiłku dla bezrobotnych?

Nasze biuro zajmuje się prowadzeniem zasiłku dla bezrobotnych. Zostałeś/aś tymczasowo bez pracy? Skontaktuj się z nami by się umówić na spotkanie!