email:  info@urbanadvies.com      |      telefon:  0172 748 123

  Rozlicz się z podatku przez internet! 

Co to jest zaświadczenie o dochodach, i jak je uzyskać?
21 kwietnia, 2023
Zaświadczenie o dochodach to niezbędny dokument dla rozliczenia podatkowego w Holandii, umożliwiający potwierdzenie dochodu i skorzystanie z ulg podatkowych. Dowiedz się tutaj wszystko co musisz wiedzieć o zaświadczeniu!
Co to jest zaswiadczenie o dochodach i jak je zdobyc Holandia

Co to jest zaświadczenie o dochodach?

Zaświadczenie o dochodach jest ważnym dokumentem, który jest niezbędny do rozliczenia podatku w Holandii przez osoby, które nie były rezydentami przez cały rok podatkowy. W takiej sytuacji, aby skorzystać z ulg podatkowych, niezbędne jest udokumentowanie swoich dochodów z Holandii. Zaświadczenie o dochodach pozwala na potwierdzenie tej kwoty, co umożliwia dokładne określenie wysokości podatku należnego.

 

Kiedy kwalifikuje się do ulg podatkowych w Holandii?

Osoby kwalifikujące się do ulg podatkowych w Holandii to przede wszystkim rezydenci Unii Europejskiej, którzy uzyskali co najmniej 90% swoich dochodów z Holandii. W tym przypadku osoby te mogą ubiegać się o różnego rodzaju ulgi podatkowe, takie jak na przykład ulgę podatkową dla pracujących lub ulgę na dzieci.

 

Kiedy zaświadczenie o dochodach nie jest konieczne?

W przypadku, gdy dochody z zagranicy przekraczają 10% dochodów z Holandii, osoby te nie kwalifikują się do ulg podatkowych w Holandii, a tym samym nie potrzebują zaświadczenia o dochodach.
Również w momencie kiedy posiadamy meldunek w Holandii cały rok podatkowy, zaświadczenie nie jest wymagane.

 

zaswiadczenie-o-dochodach-holandia

Tak wygląda zaświadczenie o dochodach

 

Co muszę zrobić aby uzyskać zaświadczenie o dochodach z Polski?

Aby uzyskać zaświadczenie o dochodach w Polsce, należy złożyć odpowiedni wniosek do urzędu skarbowego w Polsce, który odpowiada za nasze podatki. Należy uiścić opłatę skarbową w wysokości 17 złotych za wydanie zaświadczenia o dochodach. Wniosek o zaświadczenie można złożyć przez internet lub osobiście w urzędzie skarbowym. Po otrzymaniu zaświadczenia o dochodach, należy dostarczyć je do belastingdienst, czyli holenderskiego urzędu skarbowego.

 

Co jest wymagane, aby uzyskać zaświadczenie o dochodach w Polsce?

Ważne jest, aby pamiętać, że polski urząd skarbowy nie wyda zaświadczenia o dochodach, jeśli nie zostanie wcześniej złożone zeznanie podatkowe PIT 36-ZG za dany rok. Dlatego też ważne jest, aby złożyć zeznanie podatkowe w odpowiednim czasie, aby uniknąć opóźnień i problemów z uzyskaniem zaświadczenia o dochodach.

 

Pobierz zaświadczenie o dochodach

 

Czy biuro może złożyć wniosek o zaświadczenie o dochodach za mnie?

W przypadku, gdy nie chcesz lub nie masz możliwości złożenia wniosku o zaświadczenie o dochodach samodzielnie, istnieje możliwość skorzystania z pomocy biur rachunkowych, które zajmują się rozliczeniem podatków za granicą.

Nasze biuro specjalizuje się w świadczeniu usług pomocnych w uzyskaniu tego ważnego dokumentu. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, tak abyś mógł złożyć rozliczenie podatkowe w Holandii bez zbędnych kłopotów.

Nie musisz już martwić się o to, jak zdobyć zaswiadczenie o dochodach z Polski. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, dzięki czemu oszczędzisz cenny czas i unikniesz stresu związanego z rozliczeniem podatkowym!