email:  info@urbanadvies.com      |      telefon:  0172 748 123

  Rozlicz się z podatku przez internet! 

Jak rozliczyć się z podatku w Holandii?
11 kwietnia, 2023
Chcesz rozliczyć swój podatek w Holandii, ale nie wiesz jak? Przeczytaj co jest potrzebne do rozliczenia podatku z Holandii, i dowiedz się więcej o szczegółach zwrotach podatku z Holandii.
Rozliczenie podatkowe w Holandii może wydawać się skomplikowanym procesem, ale z pomocą naszej firmy możesz to zrobić szybko i bezpiecznie.

Co potrzebujesz aby rozliczyć podatek w Holandii?

Jaaropgave

Aby rozliczyć podatek w Holandii, potrzebujesz kilku dokumentów i informacji. Podstawowym dokumentem jest jaaropgave, czyli roczne zestawienie dochodów uzyskanych z pracy. Jeśli pracowałeś dla kilku firm, musisz dostarczyć jaaropgave od każdego pracodawcy. Dotyczy to również świadczeń z UWV.

Zaświadczenie o dochodach z Polski

Jeśli nie jesteś zameldowany w Holandii przez cały rok lub Twoje dochody z Polski stanowią istotną część Twoich dochodów, możesz skorzystać z dodatkowej ulgi podatkowej. W tym celu musisz przedstawić zaświadczenie o dochodach z polskiego urzędu skarbowego. Przeczytaj więcej o zaświadczeniu o dochodach.

Okres zatrudnienia w Holandii

Ważne jest również, abyś podał nam dokładny okres zatrudnienia w Holandii, ponieważ od tego zależy kwota zwróconego podatku przez urząd.

Potwierdzenie zameldowania w Holandii

Jeżeli posiadasz meldunek w Holandii, musisz poinformować nas o dokładnej dacie meldunku.

Meldunek BSN/Sofi

Ostatnim dokumentem, który będziesz potrzebował, jest numer BSN/sofi, czyli odpowiednik polskiego numeru PESEL, nadawany osobom mieszkającym w Holandii.

Jak się łatwo i bezpiecznie rozliczyć z podatku?

Zrób to online! Zwrot podatku z Holandii mozesz załatwić także przez internet. Wypełniając formularz rozliczenia na naszej stronie przekazujesz nam wszystkie informacje i dokumenty potrzebne do  rozliczenia rocznego z Holandii lub Polski. Program, który działa również jako ,,kalkulator podatkowy”, pokazuje nam w ciągu kilku minut jak wysoki jest twój zwrot podatku. Wypełnij formularz do rozliczenia klikając tutaj.